Teklif Al
Hangi Projelerde Çalışalım?
  • Formu Gönderikten Sonra
  • 1

    Gelen bilgiler ışığında sizinle iletişime geçiyoruz.

  • 2

    Proje zamanı ve maliyet tahmininde bulunuyoruz.

  • 3

    Projenizi netleştirmek için sizinle toplantı yapıyoruz.

Web sitesi nedir ?
Web tasarımı görsel olmanın yanında; kullanıcı dostu ve %100 yönetilebilir.

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyenlerin beklentileri nelerdir ?

Genellikle web sitesi yaptırmak istiyorum diyenler aşağıdaki beklentilerle yola çıkmaktadır.

•    Daha önce hiç web sitesi yaptırmamış olup, daralan Pazar payını internet yardımıyla artırmak amacıyla web sitesi yaptırmaya karar verenler. 

genellikle klasik bir şekilde ticaret yapan firmalar internet sitesi yapımına günümüzde de pek sıcak bakmaz ve internet sitesinin işlerine katkı sağlamayacağını düşünür. Aslında bu web sitesinin işine katkı sağlamayacağından değil yeniliğe olan tepkidendir. 

Özellikle belli yaşın üzerinde yöneticilere sahip işletmeler web sitesi yapımı konusunda maalesef biraz uzak kalmaktadır. Birçok sektörde yeni kurulan mikro ölçekteki kobinin internet sitesinin önemini erken fark etmesi ile çok iyi büyüme ivmeleri yakalamıştır. Özellikle e-ticaret sitesi ile satışlarını artırmış, google arama motorunda üst sıralarda listelenerek yeni müşterilere ulaşma şansı bulmuştur. 
 

•    Mevcut web sitesini güncellemek isteyenler.
 

“ Teknoloji çok hızlı ilerliyor ”, bir çoğumuzun günlük hayatta sıklıkla kullandığı / duyduğu klişe haline gelmiş bir sözdür. İnternet ise bu teknolojinin merkezinde yer almaktadır. Web sitesinin firmaya katacakları neredeyse her gecen gün artmakta, internet sitesinin kullanım amaçları ve alanları değişmektedir. Her yeni çıkan ekran çözünürlüğünde web sitesi tasarımının çözünürlüğünün ayarlanması, SEO yani arama motoru açısından oluşan güncellemelerin takip edilmesi, web sitesinin içeriklerinin güncel tutulması gerekmektedir. 

Bunun yanında kanunlarda oluşan değişiklikler de web sitesi üzerinde değişiklikler yapılmasını zorunlu kılabilmektedir. “ Bilgi Toplumu Hizmetleri “ adlı bağlantı ile web sitesi ana sayfasında yayınlanan MTHS hizmeti, KVKK kapsamında yayınlanması gereken bildirim ve formlarda ( Veri Kayıt Sistemi )  web sitesinde kanunen düzenlemeye gidilmesine örnekler olarak sayılabilir. 
Bu ve benzeri sebepten web sitesinde geliştirme yerine web sitesi tasarımı ve web sitesi yönetim panelinin yeniden yazılması bazı durumlarda daha mantıklı olabilmektedir. 


•    Mevcut web sitesini yetersiz bulup çeşitli geliştirmeler yaparak daha fonksiyonel ve güncel bir web tasarımına sahip olmak isteyenler.
 

Web sitesi google arama motorlarında üst sıralarda çıkmıyor, sürekli web sitem neden google da çıkmıyor yada web sitesinden kimse aramıyor diyorsanız, ziyaret edenler çok kısa süreli ziyaret edip hemen sitenizi kapatıyor, yada ziyaretçiler bir daha web sitenizi ziyaret etmiyorsa, web sitesinin kesinlikle değişme zamanı gelmiş hatta geçmektedir. 
iyi bir web tasarım ajansı ile yapılacak görüşmede tüm beklentilerinizi yazılı şekilde sunarsanız tüm ihtiyaçlarınızı hatta öngörmediğiniz başkaca geliştirmelerde dahil olarak hazırlanacak iyi bir web sitesine sahip olabilirsiniz. 

•    Mevcut web sitesinin dışında farklı bir amaç için şirkete web sitesi yaptırmak isteyenler

Kurumsal Web sitesi dışında markanıza özel, reklam kampanyanıza özel bir web sitesi tasarımına ihtiyaç duyabilirsiniz, yada kullanıcılarla daha çok etkileşimde bulunan bir web sitesi üzerinde çeşitli hesaplar / tasarımlar yaptırarak personelinizin iş yükünü azaltmak isteyebilirsiniz.

Bunun için belki telefonda yapılan uzun konuşmalar sonucu yapılan hesaplamalarla verilen fiyat tekliflerini kullanıcılara internet sitesi üzerinden kendi hesaplamaları için bir yazılım hazırlanarak hata payını da ortadan kaldırarak verim artırmak mümkün olacaktır. 

•    Kafasında uzun zamandır oluşan web tasarım projesini internet ortamına taşımak isteyenler

Hepimizin bildiği gibi internet üzerinde geliştirilen projeler doğru şekilde ekrana yazsıtılırsa eşsiz fırsatlara gebe olur. Özellikle yaşanılan zorluklara çözüm olarak birçoğumuzun kafasında şöyle bir site olsa diye başlayan web tasarım projeleri vardır. 

Bu anlamda birçok web tasarım projesi çok başarılı ve eşsiz olsa da doğru şekilde internet ortamına taşınmaz ise web tasarım projesi maalesef hak ettiği başarıyı sağlayamayacak, bahsedilen çözüm ziyaretçilere sunulamayacaktır. Özellikle web tasarım projesi konusunda profesyonel web tasarım ajansı seçilmesi önemlidir.

•    Mevcut web sitesinin performansından memnun olmayan, güncelleme arama motoru optimizasyonu gibi konulardan memnun olmayıp profesyonel web tasarım firması ile yeni bir web tasarımı yaptırmak isteyenler

web siteniz google da çıkmıyor, sadece yıldan yıla alan adı yenileme ücreti ve hosting ödemesi mi yapıyorsunuz ? Güncelleme yapmak istediğinizde web sitenizde güncelleme yapamadığınız alanlar mı var ? Güncelleme yapmak istediğinizde çok fazla zamanınızı mı alıyor ? 

Tüm bu sorunların çözümü olarak web sitesini yeniden % 100 içerik yönetimi yapılabilen hatta yetkilendirmeli web sitesi yönetim paneli ( CMS ) ile web sitesi üzerindeki güncellemeleri de ilgili kişilere paylaştırarak işleri daha verimli hale getirebilirsiniz.

Google konusunda ise yönetim paneli üzerinde tüm SEO ayarlarını yapabiliyor olmanız, yapmadığınız durumlarda ise google ayarlarını sizin yerinize yüklenen içeriğe göre otomatik yapan bir web sitesi yönetim paneli ile işlerinizin verimini artırmak kolay olacaktır.
 

TTR Bilişim Teklif AL Teklif İsteyin