Teklif Al
Hangi Projelerde Çalışalım?
  • Formu Gönderikten Sonra
  • 1

    Gelen bilgiler ışığında sizinle iletişime geçiyoruz.

  • 2

    Proje zamanı ve maliyet tahmininde bulunuyoruz.

  • 3

    Projenizi netleştirmek için sizinle toplantı yapıyoruz.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı
SEO - Arama motoru optimizasyonu ile web siteniz üst sıralarda listelensin

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, web sitesinin arama motoru tarafından kolayca indexlenmesi yani kolayca okunarak istenen kelimelerde üst sıralarda listelenmesinin sağlanmasıdır. SEO hizmeti ise arama motoru optimşzasyonunun ingilizce anlamının baş harflerinden oluşmaktadır. SEO yada arama motoru optimizasyonu denince en çok kullanılan google arama motoru için yapılan web tasarımı optimizasyonu anlaşılmaktadır. Google da üst sıralara çıkmak, arama motorunda ön sırada çıkmak gibi adlandırmalarda yapılan SEO yada arama motoru optimizasyonu ile web siteniz arama motorları tarafından okunaklı hale gelir, doğru içeriklerinde sitede yer alması ile google yada yandex arama motorunda üst sıralarda listelenme şansı olacaktır.

Özellikle internet üzerinde yayınlanan yeni projeler yani web tasarım projesi SEO konusunda iyi hazırlanmalıdır ki, yeni ziyaretçilere ulaşmak konusunda zorluk yaşanmasın. Web Tasarım projesi yeterince hızlı yayılmaz ise başarı şsansı da azalacaktır. web tasarım projesi ile hayata geçirilen birçok eşsiz fikir sadece başarılı şekilde internet ortamına taşınamadığı için malesef başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

SEO Nedir ?

SEO Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulmuş, bir web sitesinin arama motorları tarafından kolay okunacak altyapıya sahip olması anlamına gelir. SEO yani arama motoru optimizasyonu denince de akla gelen google arama motorunda üst sıralara çıkmaktır. Yandex, vb farklı arama motorları içinde optimizasyon çalışması yapılıyorsa da google bu konuda rakipsizdir. 

Arama motoru optimizasyonu için çeşitli yöntemler vardır bunları öğrenmek için https://support.google.com/webmasters/answer/7451184?hl=tr adresi yardımcı olmaktadır. Temel SEO bilgileri bu sayfada bulunmakta, SEO konusunda neler yapılabileceği de bu sayfada bizzat google tarafından izah edilmektedir. 

SEO yani arama motoru optimizasyonu için çeşitli ücretli ve ücretsiz seo tools diye ifade edilen SEO araçlarıda vardır, bunlardan en çok bilinenlerinden bazıları GT METRIX , A HREFS, WOO RANK, Google page insight ve Google Arama Konsolu olarak sayılabilir. Bu araçlar vasıtasıyla sitenizde yapılması gereken düzenlemeler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Optimizasyon için site içi ve site dışında yapılması gereken farklı çalışmalar bulunmaktadır. Ayrıca seo hizmeti için yazılım alt yapısında meta tag dediğimiz tanımlama etiketlerininde doğru şekilde düzenlenmesi ve en çok önemsenen özgün içerikleri kapmasıda önemli çalışma maddeleridir. Özgün içeriklerde çok fazla anahtar kelime kullanımı ile optimizasyon yapılabileceğini düşünmek google arama motorunu ciddiye almamak anlamına gelir. Site içeriklerinde çok fazla anahtar kelime tekrarı faydadan çok zarar getirip sitenin arama sonuçlarında engellenmesine sebep olabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetimiz sadece web sitesi TTR web tasarım & yazılım ajansı hazırlanan müşterilerimiz içindir.

Firmamız arama motoru optimizasyonu hizmetini sadece arama motorunda ilk sayfalarda listelenmek olarak kabul etmemektedir. Bu işin tüm kurallarını ciddiye alarak yapılması gerekitğini düşündüğümüzden sadece arama motoru tarafından kolay okunacak değil aynı zamanda en önemli kitle olan ziyaretçilerimize de istediğimiz görüntü ile ulaşacağımız şekilde optimizasyon hizmeti vermekteyiz.

Birçok insan sadece arama motoru optimizasyonu ile hedeflenen arama motorunda ilk sayfada listelenmek uğruna siteye anlaşılmayacak içerik, anlaşılmayacak kadar çok tekrar eden kelime,renk vb uygulama yapar. Ancak arama motoru kullanıcıları ilk sayfada sizin sitenize ulaşmış olsa dahi bu sayfa içeriğini anlayıp sizinle çalışma arzusunda olacaklarmı ? Bu nedenle ziyaretçiler için kolay anlaşılır, arama motoru uyumlu olacak şekilde tasarım ve yazılım hazırlayarak amacına tam hizmet eden arama motoru optimizasyonu çalışması yapmaktayız.

SEO Hizmeti ile web sitenizin ek bir reklam bütçesi vermeden yeni müşterilere ulaşması mümkündür. Bu konuda tamamen google arama motoru yönergelerine uyumlu arama motoru optimizasyonu yapmaktayız. Web tasarımınız için SEO Hizmeti almak yada mevcut web sitenizin arama motoru uyumlu hale gelmesini istiyorsanız bize ulaşmanız yeterli olacaktır. 

TTR Bilişim Teklif AL Teklif İsteyin
Whatsapp'dan Sor 1